PRVNÍ ČAKRA

První čakra se nachází v sexuálním centru. Má přiřazenu červenou barvu – reprezentuje životní sílu, jejím zvukem je „Ooo“ a její vůně je vůně pižma.

Přináší pohyb vpřed a důvěru k naší životní cestě. Pokud žijeme to, co jsme přišli prožít v tomto životě, budeme automaticky plni radosti až extáze.

Díky této čakře jsme spojeni s fyzickým světem. Dává nám sílu prosadit se, vytrvat. Můžeme se díky ní materiálně zabezpečit a uchovat svůj rod. S dobře fungující první čakrou můžeme stát pevně nohama na zemi. Je také odpovědná za řízení těla v náročných fyzických situacích.

Lze ji přirovnat k základům domu – když jsou základy pevné, můžeme postavit stabilní a vysoký dům. Dobře fungující první čakra je základem pro správnou činnost všech vyšších čaker.

V první čakře jsou uloženy vzorce (dobré i špatné) našeho rodinného systému jak z linie matky, tak z linie otce, vzorce tzv.“minulých životů“ – tedy vzorce naší duše a ukládají se zde vzorce našeho současného života. Pokud se nám podaří chybné vzorce v tomto životě zpracovat a pochopit, do svých dalších existencí si je neponeseme a ulehčíme život svým dětem a vnoučatům.

Jestliže máme funkční první čakru, dokážeme se vypořádat se vším, co nám život přinese v těch nejtěžších chvílích. Radujeme se ze života, máme rádi své tělo, rádi pracujeme, sportujeme, tančíme, umíme si zkrátka užívat života. První čakra nám také pomáhá zrealizovat naše plány a představy.

Při nesprávné funkci čakry žijeme více v představách než v realitě a jsme apatičtí, máme problémy jak s dáváním, tak s přijímáním čehokoliv.

S první čakrou úzce souvisí element Země. Symbolem je had, který reprezentuje hadí sílu – kundalini, která je v oblasti první čakry uložena.

První čakra také řídí pud sebezáchovy a celý náš imunitní systém. Když první čakra dostatečně vibruje, jsme zdraví a spokojení.

Jak se přihlásit?

Přehled termínů všech konstelací naleznete zde.

Na telefonním čísle (+420) 725 590 921 Vám rádi podáme podrobnější informace. Prosíme zasílejte pouze SMS zprávy, ozveme se Vám, jakmile to chod naší ordinace dovolí. Nebo pište na e-mail: ordinacehomeopatie@seznam.cz