DRUHÁ ČAKRA

Druhá čakra obsahuje původní, nefiltrované emoce, sexuální energie a také tvořivé síly. Skrze ní prožíváme sebe jako část tvořivého procesu, projevuje se skrze pocity a naši tvořivou činnost. Řídí naše vztahy – jak milostné, tak i ty nenávisti plné.

Nachází se těsně pod pupkem ve spodní části břicha a v oblasti pohlavních orgánů. Když je tato čakra plně funkční, vyzařuje červenou, oranžovou, fialovou a modrou barvu. Je jí přiřazena barva oranžová, elementem je voda a smyslovou funkcí je chuť. Ovlivňuje pohlavní orgány, močový měchýř i trávicí systém.

Zatímco první čakra má na starost pudovou a tělesnou energii, druhá čakra má na starost energii emocionální – především tvořivost a sexualitu, které spolu úzce souvisí.

Přináší chuť začít něco nového, motivaci, naplnění, rozkoš a hluboké uspokojení pro tělo i duši. Uvádí nás do pohybu a přináší lásku k životu. Pokud neprožíváme to, co bychom chtěli a náš život je tak nějak nudný, právě aktivace druhé čakry může dát našemu životu nový směr.

Přehled termínů všech konstelací naleznete zde.

Na telefonním čísle (+420) 725 590 921 Vám rádi podáme podrobnější informace. Prosíme zasílejte pouze SMS zprávy, ozveme se Vám, jakmile to chod naší ordinace dovolí. Nebo pište na e-mail: ordinacehomeopatie@seznam.cz

Hana Červenková