BACHOVA KVĚTOVÁ TERAPIE

 

Bachova květová terapie pracuje s výtažky z květů a rostlin. Pomáhají zvládnout nejrůznější záporné emoce, strachy (ze smrti, ztráty svých blízkých, nových začátků…) a pocity, harmonizovat mysl a tím nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Bachových květových esencí (BKT) je 38 druhů. Pomáhají uvést do souznění tělo, duši i ducha. Esence léčí například pocity osamělosti, přecitlivělosti, zloby, strachu, deprese, nejistoty, přehnané starosti o druhé, nezájmu, pocity ztráty naděje, zoufalství nebo smutku po ztrátě blízkého člověka apod.
Třicátou devátou esencí je takzvaná KRIZOVKA (neboli Kapky první pomoci). Používá se při psychickém stresu, šoku, autonehodách, úmrtí blízkých, při operacích, návštěvě zubaře apod.
Pokud dojde k zablokování toku energie a propuknutí nemoci, BKT pomáhá zablokovanou životní energii uvolnit a vrací člověka do vyváženého harmonického duševního stavu. Může se použít nejen u všech věkových skupin lidí, ale i u zvířat a rostlin.

BKT nemá žádné vedlejší účinky, nevyvolává závislost, mohou je užívat všechny věkové kategorie (tj. i děti, jsou vhodné i pro těhotné ženy – usnadňují průběh těhotenství a porodu). Mohou se užívat společně s klasickými léky, účinek se vzájemně neruší.

Hana Červenková