ŽIVEL – ÉTER

Je element ze světla a lásky, sídlí v našem srdci.

Dodekaedr je jedním z platónských těles, je přiřazen elementu Éter.

Éter je božským světlem, pránou, čchi, tao. Je to jemná světelná substance, která proudí z nekonečného prostoru a protéká vším. Vedle vzduchu existuje ještě éterický vzduch, vedle vody éterická voda, vedle ohně éterický oheň a vedle země éterická země. Každou viditelnou formou se prolíná neviditelná energie a jemnohmotné vzorce.

Éterická forma elementů tvoří prvotní matrix, po němž byl stvořen veškerý život. Nedokonalým otiskem dokonalé říše světla, jejíž existence na vyšší rovině je věčná, jsou astrální světy. Existuje mnoho stvořených rovin a dimenzí. V éterickém světě jsou doma světlo, zvuk, barva, vůně a tvar. Původní řeč světla, jež vše spojuje, proudí z těchto říší. Probuďte své světlo – tak odpovídá univerzální světlo moudrosti. A my tak máme přístup k veškerému vědění a moudrosti na této Zemi.

Je to božský atom, jádro, podstata. Dokonalý, s mnoha dutinami a prostory, svítící a zářící do všech směrů, naplněný silou světla a lásky.

Spojuje v sobě pět prvotních sil ohně, vody, země, vzduchu, éteru, a proto je považován za symbol léčivé síly, zdraví a životní energie.

Přebytek Éteru: odlišný, ne z tohoto světa, domýšlivý, citlivý, morální, posuzující, neviditelný, neuzemněný, domnívá se, že je něco lepšího, není už skutečně spojený s ostatními, nesnáší hlasité zvuky, hned se cítí vším vyrušen, není vyrovnaný, stojí nad věcmi, kráčející jen do nitra a ticha, odtahující se, nepřítomný, únik ze světa, znehodnocení hmoty

Nedostatek Éteru: nespojený, vnímající jen to viditelné, uvězněný v sobě, nevěřící, nevděčný, znehodnocující, nedokáže respektovat, co je, nerozezná požehnání, okolo ani, že jeho život je požehnaný, točí se jen okolo sebe, nespokojený, pochybující, těžký, trudnomyslný, melancholický, temný, věří jen tomu, co vidí, neposlouchá svůj vnitřní hlas, srdce není zcela otevřené, necítí sounáležitost, cítí se oddělený a odstřižený, málo sebelásky a sounáležitosti se sebou samým, oběť

Vyvážení Éteru: přítomný, současný, soustředěný, jde s tím, co právě je, proměňuje to svým bytím tím nejlepším způsobem, léčivý, žehnající, soucitný, plný radosti, rozpozná a moudře využívá síly okamžiku, moc zevnitř, koncentrovaný, spojený se vším, srdečný, skromný, vděčný, je prostředník mezi světy a rovinami, zprostředkovává moudrosti srdce a lásky, laskavý, jemný, mírumilovný, moudrý, oceňující, akceptující, pozorný, spolutvůrce velkého plánu, léčitel.

V konstelaci zjistíte, zda ve vašem životě je přebytek elementu éteru a nebo jeho nedostatek. Cílem konstelace je vyvážení elementu éteru ve vašem životě a to i ve vztahu k jiným živlům.

eterZdroj: kniha Posvátná geometrie platonských těles – Jeanne Ruland, Gudrun Ferenz

Jak se přihlásit?

Přehled termínů všech konstelací naleznete zde.

Na telefonním čísle (+420) 725 590 921 Vám rádi podáme podrobnější informace. Prosíme zasílejte pouze SMS zprávy, ozveme se Vám, jakmile to chod naší ordinace dovolí. Nebo pište na e-mail: ordinacehomeopatie@seznam.cz